MENU
+90 212 931 4808

Eğitim: Kritik Düşünme

Resim Kaynağı: informationisbeatiful

Resim Kaynağı: informationisbeatiful

Müziğe yeteneği olan herkes eline bir gitar aldığında onu hemen çalabilir mi? Ya da elinize biraz alçı alsanız, güzel bir heykel yapabilir misiniz? Ne kadar zeki olursanız olun var olan matematik bilginizle Fourier serisi çözebilir misiniz? Herkes müzisyenlik, heykeltraşlık ya da matematikçilik için belli bir yetkinliğin şart olduğunu düşünür; ama “iyi düşünmek” için aklı yetkinleştirmek gerektiğini düşünmez.

Yersiz tutarsızlıklar, yanlış korelasyon, sayısal ve sözel mantık hataları gibi insani kusurlar tarihte çok büyük yıkımlara, felaketlere ve iflaslara yol açmıştır. Kritik düşünmek, düşünsel hatalara düşmemek, akıl yürütme, analiz ve kıyas gibi zihinsel süreçlerle doğruya ulaşmaktır. “Hata yapmamak” ya da “doğru yapmak” ise her girişimci ve yöneticinin geliştirmesi gereken bir meleke, kritik kararlarda imzası bulunan personelin sahip olmak zorunda olduğu bir yetenektir.

Kritik düşünme eğitimimiz orta ve üst düzey yönetici ve uzmanlar için gereken bir “aklı yetkinleştirme” programıdır.

 

KATILIMCI PROFİLİ:

–          Üst düzey yöneticiler

–          Her kademeden birim yöneticileri

–          Strateji üreten kurum çalışanları

–          Girişimciler

–          Birebir insan ilişkilerinde bulunan personel (satış, pazarlama, satın alma vb.)

–          Kredibilite gibi kritik konularda görüşme yapan ve karar veren çalışanlar (banka müşteri temsilcileri, şube müdürleri vb.)

 

EĞİTİM SÜRESİ:

Eğitimin tavsiye edilen süresi 3 gündür, ancak işletmelerin ve çalışanların yoğunlukları göz önünde bulundurularak 2 gün olarak da uygulanabilmektedir. Eğitim uygulamalarıyla birlikte 12 saatlik içeriğe sahiptir.

 

MİNİMUM / MAKSİMUM GRUP BÜYÜKLÜĞÜ:

4 kişi / 12 kişi

 

EĞİTİM İÇERİĞİ:

egtkdicerik

 

BROŞÜRÜ PDF FORMATINDA İNDİR | EĞİTİM İÇİN TEKLİF AL

 

Sorry, the comment form is closed at this time.